Ceny fasolki szparagowej szokują. Jest dwa razy drożej niż przed rokiem

i

Autor: Wikipedia

Zakupy

Ceny fasolki szparagowej szokują. Jest dwa razy drożej niż przed rokiem

2023-07-05 15:42

Były już truskawki, potem czereśnie, teraz przyszedł czas na fasolkę szparagową. Cena szokuje - jest dwa razy drożej niż przed rokiem.

Ceny fasolki szparagowej szokują

Tegoroczne ceny warzyw i owoców to gorący temat. Inflacja szaleje, więc zamiast się cieszyć z wiosennych i letnich owoców i warzyw, klienci patrzą przede wszystkim na ceny. O ile wysokie ceny czereśni tak bardzo nie szokują, to ceny fasoli szparagowej już tak. 

Ile kosztuje fasolka szparagowa?

Okazuje się, że fasolka szparagowa jest w tym roku dwa razy droższa niż ubiegłym. Kiedy w maju na targowiskach zaczęły się pojawić pierwsze zbiory z tzw. uprawy tunelowej, cena była szokująca. W hurcie kosztowała około 50 złotych za kilogram (od 47 do 55 zł za kg), a u lokalnych sprzedawców znacznie więcej - nawet 70-80 złotych za kilogram, choć w mediach społecznościowych pojawiały się wpisy, że nawet 100 zł. 

Ceny pierwszych zbiorów zszokowały klientów, ponieważ rok temu warzywo kosztowało 25 złotych za kilogram - takie dane przedstawiał portal wiadomoscirolnicze.pl. W pełni sezonu natomiast fasolka kosztowała 5 złotych za kilogram.

Szacowano, że wraz z nadejściem sezonu ceny w czerwcu spadną, tymczasem warzywo wcale nie tanieje. W połowie czerwca na rynku hurtowym w Broniszach za kilogram trzeba było zapłacić 15-17 złotych. Dopiero w pierwszych dniach lipca fasolka potaniała. Obecnie kosztuje od 7 do 10 złotych za kilogram (dane z 04.07). 

W Biedronce natomiast cena regularna wynosi 18,99 złotych za kilogram, aczkolwiek w aktualnej ofercie promocyjnej można kupić warzywo - za 12,99 zł za kilogram (dane z 04.07) Za podobną cenę kupimy fasolkę w Lidlu. 

Ceny warzyw i owoców we Włoszech szokują Polaków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE