Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 27-latek został zatrzymany w Piotrkowie Trybunalskim

i

Autor: mat. policji Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 27-latek został zatrzymany w Piotrkowie Trybunalskim

Sukces policji

Był poszukiwany w całej Europie. Wpadł w Piotrkowie, bo zostawił dziecko w zamkniętym aucie

2023-03-20 15:21

W Piotrkowie Trybunalskim zatrzymany został 27-letni obywatel Tadżykistanu, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł, bo przed jednym z piotrkowskich marketów zostawił małe dziecko w zamkniętym samochodzie. 2-letnie dziecko zostało przekazane pod opiekę mamy, a 27-latek trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na decyzję o ekstradycji.

W czwartek po południu (16 marca) policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego otrzymali informację, że w samochodzie zaparkowanym przed jednym z piotrkowskich marketów pozostawione jest bez opieki małe dziecko. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, którzy zastali dziecko śpiące w zamkniętym samochodzie. W pobliżu nie było żadnego opiekuna maleństwa, więc policjanci postanowili wywołać kierowcę audi poprzez nadany w sklepie komunikat.

Gdy mężczyzna pojawił się na parkingu, został wylegitymowany. Nieodpowiedzialnym kierowcą audi okazał się 27-letni obywatel Tadżykistanu. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

- 27-letni obywatel Tadżykistanu był poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi - informuje Dagmara Mościńska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Poszukiwany 27-latek trafił do policyjnej celi, gdzie będzie czekał na decyzję sądu o jego ekstradycji. 2-letnie dziecko - całe i zdrowe – przekazane zostało natomiast pod opiekę mamy.

Mały koziołek wpadł do studni. Potrzebna była pomoc
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE