Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-27 8:05
Burza w Łodzi 27.07.
Autor: ITS Łódź

Burza w Łodzi. We wtorek rano nad Łodzią przeszła burza. Strumienie deszczu zalały ulice. Mieszkańcy miasta mieli problemy z dojazdem do pracy.

Burza w Łodzi 27 lipca

Pierwsze krople deszczu zaczęły padać już po 6 rano, jednak prawdziwe oberwanie chmury zaczęło się tuż przed godz. 7. Ulewny deszcz sprawił, że niektóre ulice zamieniły się w rwące potoki.

- Musiałam się zatrzymać - relacjonuje nasza Czytelniczka, którą ulewa zastała w drodze do pracy. - Nie jestem strachliwa, ale w takich warunkach nie dało się jechać.

Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza awarii uległa sygnalizacja świetlna.

Ulewa dała się we znaki nie tylko kierowcom. Problemy z dotarciem do celu mają również pasażerowie MPK. Z powodu rozlewisk na ulicach nie kursują niektóre linie MPK.

Tramwaje stanęły m.in. na Nowomiejskiej, na Pomorskiej przy Kilińskiego i na ul. Bandurskiego przy dworcu Kaliskim w kierunku do al. Włókniarzy.

Prognoza pogody Łódź 27 lipca

Dla Łódzkiego, Wielkopolski oraz województwa podlaskiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

W województwach objętych alertem przed burzami spodziewane są opady deszczu, które lokalnie wyniosą do 40 mm oraz wiatr, który w porywach osiągnie 90 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE