Burza w Łodzi 27.07.

i

Autor: ITS Łódź

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-27 8:05

Burza w Łodzi. We wtorek rano nad Łodzią przeszła burza. Strumienie deszczu zalały ulice. Mieszkańcy miasta mieli problemy z dojazdem do pracy.

Burza w Łodzi 27 lipca

Pierwsze krople deszczu zaczęły padać już po 6 rano, jednak prawdziwe oberwanie chmury zaczęło się tuż przed godz. 7. Ulewny deszcz sprawił, że niektóre ulice zamieniły się w rwące potoki.

- Musiałam się zatrzymać - relacjonuje nasza Czytelniczka, którą ulewa zastała w drodze do pracy. - Nie jestem strachliwa, ale w takich warunkach nie dało się jechać.

Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza awarii uległa sygnalizacja świetlna.

Ulewa dała się we znaki nie tylko kierowcom. Problemy z dotarciem do celu mają również pasażerowie MPK. Z powodu rozlewisk na ulicach nie kursują niektóre linie MPK.

Tramwaje stanęły m.in. na Nowomiejskiej, na Pomorskiej przy Kilińskiego i na ul. Bandurskiego przy dworcu Kaliskim w kierunku do al. Włókniarzy.

Prognoza pogody Łódź 27 lipca

Dla Łódzkiego, Wielkopolski oraz województwa podlaskiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

W województwach objętych alertem przed burzami spodziewane są opady deszczu, które lokalnie wyniosą do 40 mm oraz wiatr, który w porywach osiągnie 90 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach