Bójka na pogrzebie

i

Autor: pixabay/YouTube

Bójka na pogrzebie. Ksiądz wpadł w szał, bo dostał za mało pieniędzy [WIDEO]

2022-08-03 8:44

Ksiądz rzucił się z pięściami na żałobników, bo dostał za mało pieniędzy za ostatnią posługę. Trzy osoby trafiły do szpitala. Zobacz film z bójki na pogrzebie.

Pogrzeb bliskiej osoby to bardzo traumatyczne wydarzenie. Jeśli dodatkowo w dniu ostatniego pożegnania ze zmarłym, zostanie się zaatakowanym przed księdza, odprawiającego uroczystość pogrzebową, to będzie to prawdziwy wstrząs. Taka sytuacja spotkała żałobników w mieście Aversa na południu Włoch. 

Podczas pochówku doszło do kłótni pomiędzy księdzem a rodziną zmarłego. Duchowny miał się zdenerwować na zbyt niski datek za ostatnią posługę. Jak podaje dziennik La Repubblica, żałobnicy chcieli dać księdzu 25 euro. Sprzeczka szybko przerodziła się w bójkę, a nagranie z tego incydentu trafiło do Internetu.

Wideo ma już 55 tys. wyświetleń. Na nagraniu widać bójkę pomiędzy dwoma mężczyznami - księdzem z parafii w Aversa oraz jednym z żałobników. Chwilę później zostają oni rozdzieleni przez świadków.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły trzy osoby

Jak informuje antyradio.pl, miejscowa kuria wydała w tej sprawie oświadczenie. 

- Diecezja wyraża ubolewanie z powodu tego, co się stało i uruchamia swoje instytucje kanoniczne powołane do wyjaśnienia tej sprawy. Wyrażamy również solidarność z każdą osobą, która mogła poczuć się urażona i deklarujemy gotowość do kontynuowania już podjętego dialogu, aby przywrócić spokój w życiu wszystkich, którzy byli zaangażowani w incydent - czytamy na stronie radia.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE