Będzie zielono! Wiosną ruszą prace przy rondzie Solidarności

i

Autor: www.lodz.pl

Będzie zielono! Wiosną ruszą prace przy rondzie Solidarności

2023-02-15 14:54

Już niedługo zaczną się prace przy rondzie Solidarności. W jego północno-wschodniej części powstanie strefa wypoczynku z dużą ilością nasadzeń i elementami małej architektury.

Łodzianie zobaczą rondo Solidarności w nowej odsłonie. Już wiosną rozpoczną się prace w jego północno-wschodniej części. Według planów, ponownie zostanie zagospodarowana przestrzeń zieleńca, który znajduje się przy budynku biurowym Green Horizon. Do projektu „Eko Pakt” włączyła się firma Global Worth.

- Od 2021 roku zrealizowaliśmy już blisko 40 projektów we współpracy z prywatnymi przedsiębiorcami, dzięki czemu obsialiśmy tysiące metrów kwadratowych łąk kwietnych, posadziliśmy kilka tysięcy drzew oraz zrealizowaliśmy szereg innych projektów proekologicznych – podkreśla Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Będzie zielono! Wiosną ruszą prace przy rondzie Solidarności

i

Autor: www.lodz.pl

Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, mieszkańcy oczekują, że nawet przy małych inwestycjach drogowych pojawią się elementy infrastruktury zielonej.

- Rewitalizując całe kwartały łódzkiego Śródmieścia nikt już sobie nie wyobraża, że moglibyśmy nie sadzić drzew tam, gdzie dotychczas ich nie było, o ile to, oczywiście, możliwe z uwagi na infrastrukturę techniczną. Wiosną rozpoczniemy prace w północno-wschodniej części ronda Solidarności. Na nowo zagospodarujemy przestrzeń zieleńca, który znajduje się przy budynku biurowym Green Horizon – mówi Anna Wierzbicka, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMŁ.

W planach tego przedsięwzięcia jest budowa ławek, koszy, habitatów dla owadów zapylających, stojaków na rowery oraz stworzenie nowej zieleni – nasadzeń w postaci rabat krzewowych, bylinowych i łąk kwietnych z roślinnością miododajną.

Nowa roślinność ma odgrodzić placyki z ławkami od ulicy. Dzięki temu będzie to doskonałe miejsce na krótki odpoczynek.

Polonez dla Łodzi. Zatańczyli maturzyści i pozostali mieszkańcy miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE