Będzie cena minimalna biletów lotniczych w całej UE?

i

Autor: pixabay

Podróże

Będzie cena minimalna biletów lotniczych w całej UE? "Bilety po 10 euro nie są już możliwe"

2023-09-01 10:26

W Unii Europejskiej zostanie wprowadzona minimalna cena biletów lotniczych? Francuski minister transportu Clement Beaune, chce wprowadzenia limitu, który będzie odzwierciedlać koszty społeczne i środowiskowe lotów, a to może oznaczać tylko jedno: podwyżkę. Propozycja ma zostać przedstawiona w Brukseli w najbliższych dniach.

Będzie cena minimalna biletów lotniczych w całej UE?

W Unii Europejskiej powinna zostać wprowadzona "minimalna cena biletów lotniczych", tak by cena lotów odzwierciedlała koszty społeczne i środowiskowe - powiedział minister transportu Francji Clement Beaune w opublikowanym w środę wywiadzie dla tygodnika "L'Obs".

Beaune zapowiedział, że ta propozycja zostanie przedstawiona jego odpowiednikom w UE "w najbliższych dniach".

"Bilety lotnicze po 10 euro nie są już możliwe"

"Bilety lotnicze po 10 euro w czasie transformacji ekologicznej nie są już możliwe! To nie odzwierciedla kosztów, jakie ponosi planeta" - zaznaczył francuski minister. Dodał, że tanie bilety nie pokrywają rzeczywistych kosztów środowiskowych podróży lotniczych, które emitują znacznie więcej gazów cieplarnianych niż przejazdy pociągami.

W pełni popieram opodatkowanie zanieczyszczających środowisko aktywności, by inwestować w transformację ekologiczną - podkreślił Beaune. Przypomniał, że francuski rząd planuje podnieść tzw. podatek solidarnościowy, nakładany na każdego pasażera rozpoczynających się we Francji lotów międzynarodowych. Zyski z tej daniny są przeznaczone na inwestowanie w kolej.

Tam zobaczysz najpiękniejsze zachody słońca

Parada balonów i darmowe loty nad Łodzią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE