Przystań Arturówek

i

Autor: nwolniewicz Przystań w Arturówku

Arturówek gotowy na nowy sezon! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na łodzian

2022-05-12 13:25

Kąpielisko w Arturówku jest już gotowe na lato! ​W tym roku, ulubione przez łodzian miejsce wytchnienia zostało wzbogacone o nowe atrakcje. Wiele z nich powstało z inicjatywy samych mieszkańców miasta, w ramach budżetu obywatelskiego. Co nowego pojawiło się na popularnym łódzkim kąpielisku? To sprawdzał nasz reporter.

W tym sezonie, Arturówek powita łodzian nowymi atrakcjami. Jak informuje wiceprezydent Joanna Skrzydlewska, na wszystkie zrealizowane tu inwestycje, miasto wydało ponad 5 mln złotych.

- W tym czasie powstał cieszący się ogromnym zainteresowaniem wodny park zabaw, została zmodernizowana przystań, powstał pierwszy pomost dedykowany osobom z niepełnosprawnościami, tak aby te osoby mogły również korzystać z naszego sprzętu sportowego - wylicza wiceprezydent.

Z budżetu obywatelskiego miasto zakończyło również budowę Szmaragdowej Riwiery - powstało zupełnie nowe kąpielisko z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych.

- Nowością jest ścieżka, która umożliwi im dostęp do kąpieliska - tłumaczy Skrzydlewska. - Teraz będą mogły dojechać nad wodę na wózku.

Powstały też atrakcje dla najmłodszych.

- Powstanie nowa Fabryka Wody, która zostanie uruchomiona na 1 czerwca.

Kąpielisko z ratownikami będzie dostępne od 1 czerwca w systemie weekendowym, a od lipca codziennie.

Nie tylko Arturówek czekać będzie na mieszkańców miasta.

- Jak widzimy w ostatnich dniach lato jest coraz bliżej - mówi Joanna Skrzydlewska. - Jeżeli lato coraz bliżej, to oznacza to wytężony czas pracy dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tak aby nasze wszystkie obiekty były jak najlepiej przygotowane dla naszych mieszkańców, którzy często z nich korzystają.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE