Tragiczny finał policyjnego pościgu w Łodzi

i

Autor: mat. policji

19-latek zginął uciekając przed policją. Tragiczny finał pościgu w Łodzi

2022-10-27 9:03

Tragiczny finał policyjnego pościgu w Łodzi. 19-letni kierowca suzuki, który kilka chwil wcześniej nie zatrzymał się na wezwanie policji, zginął w wypadku. Prowadzony przez niego samochód wpadł w poślizg, po czym uderzył w zaparkowane auto i betonowe ogrodzenie. Mimo reanimacji 19-latek zmarł.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w nocy z wtorku na środę (25/26 października) w Łodzi. Tuż przed północą w rejonie skrzyżowani ul. Franciszkańskiej i Smugowej uwagę policjantów zwrócił młody kierowca suzuki swift. Tor jazdy samochodu wskazywał, że kierujący autem mężczyzna może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę suzuki do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, po czym dali znak kierowcy, by się zatrzymał. Ten jednak ich zignorował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Siedzący za kierownicą suzuki mężczyzna próbował zgubić policjantów, uciekając ulicami Łodzi. Tuż po północy, na ul. Pomorskiej, kierowca suzuki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego przy jezdni volkswagena golfa, a następnie odbił się od niego i uderzył w betonowe ogrodzenie. Policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i sami przystąpili do udzielania pomocy rannemu kierowcy. Niestety, pomimo wysiłków funkcjonariuszy i ratowników, mężczyzna zmarł.

Okazało się, że samochodem suzuki kierował 19-letni łodzianin nie posiadający prawa jazdy. Samochód nie miał ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC - informuje mł. asp. Jadwiga Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - 19-latek jechał sam. Nikt inny nie odniósł obrażeń w tym zdarzeniu

Dokładne okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Policyjny pościg ulicami Jeleniej Góry. Pijany kierowca BMW staranował radiowóz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE