Zmiana na stanowisku komendanta miejskiego policji w Lesznie. Piotr Gorynia nowym szefem mundurowych

i

Autor: KMP Leszno Insp. Piotr Gorynia na zdj. po środku

Policja

Zmiana na stanowisku komendanta miejskiego policji w Lesznie. Piotr Gorynia nowym szefem mundurowych

2024-04-18 6:46

Insp. Piotrowi Gorynia to dotychczasowy komendant policji w Gostyniu. W Lesznie będzie na razie p.o. komendanta.

P.O. komendanta

Wakat na stanowisku komendanta miejskiego policji w Lesznie był od lutego, gdy na emeryturę przeszedł ins. Krzysztof Nowak. Do czasu wyboru nowego szefa jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca mł. insp. Sławomir Glapiak. Wczoraj insp. Piotra Gorynia zdał obowiązki szefa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, a potem przyjechał do Leszna, gdzie powierzono mu stanowisko pełniącego obowiązki komendanta miejskiego policji w Lesznie.

- Spotkanie rozpoczęto od złożenia meldunku dowódcy uroczystości podinsp. Krzysztofa Kubiaka, Pierwszemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomirowi Piekutowi. Zgodnie z ceremoniałem policyjnym przebieg takiego wydarzenia ma swoje ścisłe ramy. Podczas uroczystości do sali wprowadzono sztandar Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. W tak podniosłej atmosferze Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podkom. Paweł Mikołajczak odczytał rozkazy personalne. Młodszy inspektor Sławomir Glapiak złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu o zdaniu obowiązków komendanta, natomiast insp. Piotr Gorynia zameldował gotowość do objęcia obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie - opisuje leszno.policja.gov.pl.

Piotr Gorynia służy w policji od 1996 roku. Przez ostatnie 10 lat był komendantem powiatowym policji w Gostyniu. Podczas służby odznaczony został Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”, a także Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

Tak wożą Andrzeja Dudę w USA

QUIZ. Jak dobrze znasz znaki drogowe?

Pytanie 1 z 14
Co oznacza ten znak?
Zakaz wjazdu pojazdów o nacisku osi większym niż ... ton