Zengota

żużel

​Zengota z awansem

2023-04-27 10:44

W środę równolegle na czterech torach rozgrywano eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. W trzech z tych turniejów brali udział zawodnicy FOGO Unii Leszno. O awans do challengu postarał się jednak tylko Grzegorz Zengota.

W Rybniku Zengota na podium

Zengota startował w imprezie w Rybniku, gdzie spisał się bardzo dobrze. Po dwóch seriach był liderem z kompletem punktów. Nie wyszedł mu jednak trzeci start, kiedy przyjechał ostatni. Potem wrócił do wygrywania i ostatecznie z dorobkiem 12 punktów zajął 2 miejsce, za plecami Krzysztofa Buczkowskiego, który zgromadził punkt więcej. Awans z tej imprezy wywalczyli jeszcze: Mateusz Cierniak oraz po barażu Wiktor Lampart.

Smektała poniżej oczekiwań i bez awans

W Opolu liczyliśmy mocno na Bartosza Smektałę. Popularny Smyk, który z reguły na tym torze miewał dobre wyniki pojechał poniżej swoich możliwości. Wygrał tylko jeden bieg. Łącznie zgromadził 9 oczek, co wystarczyło tylko do zajęcia 6 miejsca. To spore rozczarowanie i niezbyt miła niespodzianka. Tu awans zapewnili sobie: bezbłędny Bartłomiej Kowalski, ale także Kacper Woryna, Hubert Łęgowik oraz Oskar Fajfer.

Juniorzy Unii Leszno na dalekich miejscach po turnieju w Rawiczu

W Rawiczu startowała trójka leszczyńskich juniorów. Nie byli w gronie faworytów i pożegnali się z imprezą. Damian Ratajczak zajął 11 miejsce, Antoni Mencel był 13, a Hubert Jabłoński – 15. Imprezę wygrał Jakub Miśkowiak, a awans uzyskali również Wiktor Jasiński, Piotr Pawlicki oraz Marcin Nowak. Zawodnik gospodarzy, czyli Kolejarza Rawicz – Damian Dróżdż był siódmy. W Bydgoszczy, bez udziału naszych zawodników triumfował junior Polonii Bydgoszcz: Wiktor Przyjemski, a przepustkę do IMP Challenge uzyskali ponadto: Szymon Woźniak, Jarosław Hampel oraz Adrian Gała.