W Radzyniu w powiecie wschowskim spłonął dom [FOTO]

2022-12-19 11:00
W Radzyniu w powiecie wschowskim spłonął dom
Autor: FB OSP Sława Dom nie nadaje się do zamieszkania.

Mieszkający w nim mężczyzna stracił dach nad głową. Trwa szacowanie strat i ustalanie przyczyn pożaru.

Strażacy zostali wezwani do pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Jeziornej wczoraj (18.12.) po godz. 15:30.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku jednorodzinnego objęty mniej więcej w 3/4. Właściciel tego budynku został ewakuowany na zewnątrz przez sąsiadów. Pomocy medycznej wymagał właśnie ten mężczyzna, który został ewakuowany. Zespół ratownictwa medycznego przybył na miejsce i przebadał osobę poszkodowaną, nie było potrzeby zabierać jej do szpitala - mówi Tomasz Maciejewski, zastępca komendanta powiatowego PSP we Wschowie.

Na miejsce pożaru wysłano w sumie 8 zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza trwała ponad 5 godzin. Z domu niewiele zostało.

Na miejsce wezwany został powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który przybył na miejsce i podjął decyzję, że budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania. Na mocy decyzji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego rozebrano część konstrukcji budynku, która groziła zawaleniem - informuje T. Maciejewski.

Mieszkającym w domu mężczyzną zaopiekowała się rodzina.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE