unia

W czwartek (18.06) na trzech torach odbyły się eliminacje do Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu

2021-06-18 10:16

W dwóch z nich startowali juniorzy Byków. Z jakim skutkiem?

Młodzi zawodnicy FOGO Unii Leszno spisali się na miarę możliwości. W Ostrowie Wielkopolskim z dobrej strony pokazał się Krzysztof Sadurski, który zapisał na swoim koncie 11 punktów, co dało 5 miejsce i awans do finału. Odpadł z kolei Hubert Ścibak. Niedoświadczony młodzieżowiec z Leszna nie był wśród faworytów. Jego 4 punkty wystarczyły do zajęcia 11 miejsca. Dodajmy, że w Ostrowie wygrał Wiktor Jasiński ze Stali Gorzów, zdobywając 14 punktów.

Z kolei w Opolu wystartowali: Damian Ratajczak i Kacper Pludra. Te zawody były udane dla obu reprezentantów klubu ze Strzeleckiej. Ratajczak zajął 2 miejsce, gromadząc 11 punktów. Lepszy okazał się tylko Przemysław Liszka z Betard Sparty, a 5 miejsce po barażu i awans do finału zapewnił sobie też Kacper Pludra, który wywalczył 10 punktów. Dodajmy, że udział w finale miał zapewniony bez eliminacji Jakub Miśkowiak oraz Wiktor Lampart. Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski odbędzie się 10 lipca w Zielonej Górze.

Za to już dzisiaj w Toruniu odbędą się Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi z udziałem najlepszych zawodników, startujących w Polsce. Wśród najlepszej szesnastki znalazło się trzech reprezentantów FOGO Unii. O sukces na MotoArenie powalczą: Janusz Kołodziej, Jason Doyle oraz Emil Sayfutdinov. Początek tej rywalizacji o 19.30.