Autor: UKS 9 Leszno

Siatkówka

UKS 9 Leszno siódma w Mistrzostwach Polski

2023-07-10 12:38

Po trzech dniach rywalizacji w Ogólnopolskim finale Mistrzostw Polski w Gliwicach reprezentacja UKS 9 Leszno uplasowała się na 7 miejscu. Mistrzowski tytuł trafił do Gdyni. Na kolejnych stopniach podium stanęły reprezentantki Zawiercia i Nieporętu.

UKS 9 Leszno w finałach Mistrzostw Polski

W Ogólnopolskim finale udział wzięli mistrz i wicemistrz wszystkich województw w trzech kategoriach wiekowych. Zespół U12 prowadzony przez trenera Jarosława Borowskiego tworzą dziewczęta: Zuzanna Kęsicka, Amanda Hanusek, Lena Berlik, Amelia Kuśnierek i Hanna Jęcz. Drużyna z kompletem zwycięstw zdobyła tytuł Mistrzyń Wielkopolski i tym samym otrzymała przepustkę na Mistrzostwa Polski.

UKS 9 Leszno siódmą drużyną Mistrzostw Polski

Po 3 dniach zmagań i rozegraniu łącznie 11 meczów zawodniczki UKS 9 Leszno zajęły siódme miejsce W Polsce. Od awansu do grupy 1-4 dzielił je 1 punkt.

Naszym założeniem było awansować do grupy 1-16, a weszliśmy do pierwszej ósemki. Wynik jest bardzo satysfakcjonujący - mówi trener Borowski. - Jednak patrząc na fantastyczną grę dziewczyn i biorąc pod uwagę fakt, że otarliśmy się o strefę medalową, chciałoby się więcej. Szczęśliwie dziewczyny są na początku swoje drogi siatkarskiej i tego co potrafią, nikt im nie zabierze.

W finale uczestniczyli także chłopcy. Zespół w składzie: Szymon Matyja, Michał Kęsicki, Maksymilian Mańczak, Wojtek Czekaj i Ignacy Połukord to aktualni Mistrzowie Wielkopolski. Chłopcy nie zdołali wywalczyć awansu do 1/16. Ostatecznie uplasowali się na 26 pozycji.