Piłka nożna

i

Autor: AB

To ten mecz zadecyduje?

2022-06-09 9:58

Najbliższy weekend może rozstrzygnąć sprawę bezpośredniego awansu do piłkarskiej IV ligi. Pytanie jest tylko jedno. Polonia 1912 Leszno, czy Victoria Skarszew?

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w grze są już tylko wspomniane dwa zespoły. Liderem jest Polonia, która ma punkt więcej od swojego adwersarza. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej w dość komfortowej sytuacji był przeciwnik. To on na półmetku miał 7 punktów przewagi nad drugą Krobianką, a Polonia była dopiero trzecia i traciła aż 8 punktów. Wiosną Victorii przydarzały się wpadki. Polonia z kolei zanotowała dziewięć zwycięstw z rzędu, co pozwoliło dogonić rywala, choć i Polonia w końcu się potknęła, a było to na boisku w Krobi.

Wracając do tej kolejki, to w niej dojdzie do konfrontacji obu zainteresowanych zespołów. Dojdzie do niego w niedzielę o 10.00 w Skarszewie. Polonia może być w komfortowej sytuacji jeśloi ten mecz wygra. Wtedy przewaga wzrośnie do 4 punktów i na dwa mecze przed końcem będzie jedną nogą w IV lidze. Planem minimum naszego zespołu będzie na pewno remis i zachowanie skromnej przewagi. Wygrana Skarszewa spowoduje, że rywal odzyska 1 miejsce i to on będzie blisko bezpośredniego awansu. Dodajmy, że także drugi zespół będzie miał szansę na takowy awans, ale tu sprawa jest bardziej skomplikowana, bo trzeba będzie przebrnąć suchą stopą przez mecze barażowe.