To ten mecz zadecyduje?

2022-06-09 9:58
Piłka nożna
Autor: AB

Najbliższy weekend może rozstrzygnąć sprawę bezpośredniego awansu do piłkarskiej IV ligi. Pytanie jest tylko jedno. Polonia 1912 Leszno, czy Victoria Skarszew?

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w grze są już tylko wspomniane dwa zespoły. Liderem jest Polonia, która ma punkt więcej od swojego adwersarza. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej w dość komfortowej sytuacji był przeciwnik. To on na półmetku miał 7 punktów przewagi nad drugą Krobianką, a Polonia była dopiero trzecia i traciła aż 8 punktów. Wiosną Victorii przydarzały się wpadki. Polonia z kolei zanotowała dziewięć zwycięstw z rzędu, co pozwoliło dogonić rywala, choć i Polonia w końcu się potknęła, a było to na boisku w Krobi.

Wracając do tej kolejki, to w niej dojdzie do konfrontacji obu zainteresowanych zespołów. Dojdzie do niego w niedzielę o 10.00 w Skarszewie. Polonia może być w komfortowej sytuacji jeśloi ten mecz wygra. Wtedy przewaga wzrośnie do 4 punktów i na dwa mecze przed końcem będzie jedną nogą w IV lidze. Planem minimum naszego zespołu będzie na pewno remis i zachowanie skromnej przewagi. Wygrana Skarszewa spowoduje, że rywal odzyska 1 miejsce i to on będzie blisko bezpośredniego awansu. Dodajmy, że także drugi zespół będzie miał szansę na takowy awans, ale tu sprawa jest bardziej skomplikowana, bo trzeba będzie przebrnąć suchą stopą przez mecze barażowe.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE