Szczepionki dojechały. Szpital w Lesznie zaczyna dziś szczepienia nauczycieli

2021-02-15 12:46
Szczepionki dojechały. Szpital w Lesznie zaczyna dziś szczepienia nauczycieli
Autor: pixabay.com

Na liście do wyszczepienia w leszczyńskim szpitalu znalazło się w sumie blisko tysiąc nauczycieli.

Jeszcze w piątek (12.02.) Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie miał poważne obawy, czy szczepionki dojadą do Leszna na czas i czy nie trzeba będzie poniedziałkowego startu szczepień nauczycieli odwoływać. Nie było takiej potrzeby, bo środek przeciwko koronawirusowi dojechał i dziś (15.02.) podany zostanie pierwszym nauczycielom.

Dojechało 200 dawek, także dzisiaj i jutro po sto osób z tej grupy nauczycieli będzie szczepione szczepionkami firmy AstraZeneca. Były takie obawy, że może dotrzeć tych szczepionek mniej, niż zamawialiśmy, ale dotarła cała partia, którą mogliśmy zamówić - mówi Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

Dalsze szczepienia uzależnione będą od dostępności i dostaw kolejnych dawek szczepionek - dodaje dyrektor lecznicy.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Będa nowe miejsca wypoczynku w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE