Straż Miejska w Lesznie testuje kamery na mundurach [FOTO]

2021-11-25 12:57
Straż Miejska w Lesznie testuje kamery na mundurach
Autor: hak, Radio Eska Kamery strażników rejestrują obraz i dźwięk nawet przed włączeniem nagrywania

Dokumentują przebieg interwencji strażników. Jak się sprawdzą, będzie ich więcej.

Leszczyńska straż miejska kupiła na razie cztery kamery. I póki co jest jedyną służbą mundurową w mieście, wyposażoną w taki sprzęt.

System rejestracji obrazu ma służyć poprawie bezpieczeństwa strażników, ale również - to chciałbym podkreślić - transparentności ich działań. Zapis kamery stanowić będzie również dodatkowy materiał dowodowy, wykorzystywany do identyfikacji sprawców zdarzeń. Zależało nam tez, żeby ograniczyć bezpodstawne skargi na nieprawidłowe przeprowadzanie interwencji. Teraz bedziemy mieli wszystko jasno, czytelnie, jak to wyglądało - mówi Dominik Sadowski, komendant Straży Miejskiej w Lesznie.

Kamera nagrywa w jakości HD (nawet na kilkadziesiąt sekund przed włączeniem) i pozwala obejrzeć zapis do 30 dni wstecz. Ma też jeszcze jedną pożyteczną funkcję: studzi temperament osób, wobec których podejmowana jest interwencja.

Osoba, która widzi, że strażnik ma na mundurze kamerę nasobną - jej zachowanie, można powiedzieć, zmienia się dość znacznie. Zachowuje się kulturalniej wtedy - dodaje D. Sadowski.

Zakup jednego urządzenia to koszt 3 tys. złotych. Na razie na jeden patrol wykorzystywana jest jedna kamera.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE