Silniejsi, niż w poprzednich latach. O wzmocnieniach i szansach na medale LKS Szawer Leszno

i

Autor: hak na zdj. pierwszy z lewej Michał Rodzeń

Speedrower

Silniejsi, niż w poprzednich latach. O wzmocnieniach i szansach na medale LKS Szawer Leszno

2024-04-12 9:49

Ta drużyna ma szanse powalczyć w tym roku o medale – mówi Łukasz Rajewski, prezes LKS Szawer Leszno. Tydzień temu leszczynianie wygrali dwa inauguracyjne mecze sezonu. Jak będzie w ten weekend?

Początek jak marzenie

Na inaugurację nowego sezonu w niedzielę 7 kwietnia druga drużyna Szawera pokonała w CS 1. Lidze Śląsk Świętochłowice 78:77, a pierwsza drużyna w CS Superlidze wygrała z wicemistrzami Polski Omegą Ostrów 82:71 (poniżej VIDEO: 14. wyścig). Do leszczyńskiego klubu dołączyło w tym roku kilku świetnych zawodników, m.in. Marcin Szymański.

- Każde rozmowy kontraktowe są ciężkie, żeby kogoś nakłonić do jazdy, wyciągnąć z innego klubu. Udało się i to jest najważniejsze. Marcin wrócił do nas po 10 latach przerwy, do tego transfer Michała Rodzenia z Zielonej Góry, no i wzmocnieni jesteśmy Anglikiem Willem Jeffery'em. Myślę, że ta drużyna ma szanse w tym roku powalczyć o medale - mówi Łukasz Rajewski, prezes leszczyńskiego klubu.

Ale o sile drużyn będzie można mówić po kilku kolejkach - dodaje Rajewski.

- Myślę, że po trzech, czterech kolejkach będzie można coś powiedzieć o sile drużyn i wtedy będziemy wiedzieli, w którym miejscu jesteśmy. Na pewno jesteśmy silniejsi, niż w poprzednich latach - stwierdza Ł. Rajewski.

W najbliższą niedzielę 14 kwietnia pierwsza drużyna Szawera zmierzy się w spotkaniu wyjazdowym z Mustangiem Żołędowo, a druga drużyna Szawera w Częstochowie z tamtejszymi Lwami.

Jak dobrze pamiętasz piłkarzy z lat 90? Uważasz się za fana piłki? Zdobądź 15/15! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Kto to jest?
quizpiłkarz