kontener

i

Autor: https://www.ela-container.pl/ Przykładowe zdjęcie kontenera, w którym odbywać się mogą lekcje

Rekordowa liczba ósmoklasistów będzie aplikować do szkół ponadpodstawowych w Lesznie. Będzie ich tak dużo, że miasto kupi kontenery by mieli się gdzie uczyć

2023-03-17 13:14

Wiceprezydent Leszna, Piotr Jóźwiak, w Rozmowie Samorządowej dla Telewizji Leszno zapowiedział, że kontenery staną w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych. Jednak na to, że wszyscy chętni dostaną się do szkół ponadpodstawowych w Lesznie i tak szans nie ma.

Rekordowa liczba ósmoklasistów będzie próbowała się dostać do szkół ponadpodstawowych w Lesznie

Do leszczyńskich szkół ponadpodstawowych już w zeszłym roku aplikowała rekordowa liczba uczniów klas ósmych. Było ich 2,5 tysiąca. Dostało się 2,1 tysiąca. W tym roku będzie ich jeszcze więcej. Leszczyński magistrat szacuje, że może to być nawet 2,8 tysiąca dzieci. Co ciekawe, większość z nich nie mieszka w Lesznie. Z danych magistratu wynika, że uczniowie spoza Leszna stanowią 60 procent wszystkich aplikujących. 

Leszno kupi kontenery, w których uczyć będą się dzieci

Szkoły i samorząd już teraz przygotowują się do fali ósmoklasistów. Jednym z pomysłów na zwiększenie dla nich miejsca w szkołach są kontenery, w których odbywać się mają lekcje - mówił w rozmowie samorządowej dla Telewizji Leszno, wiceprezydent Piotr Jóźwiak.

Chcemy zakupić dwa takie kontenery do Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych. To będzie zakup na wniosek dyrekcji. Te kontenery są przystosowane do prowadzenia w nich nauczania, co być może pozwoli na to, żeby ten jeden odział więcej się zmieścił. W kolejnych latach te kontenery będą mogły być wykorzystane na potrzeby szkoły - mówił Piotr Jóźwiak.

Dodajmy, że o ile zazwyczaj dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych otwieranych jest 50 oddziałów, tak w przyszłym roku w Lesznie takich oddziałów ma być 70.

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE