​Rehabilitacja Polonii. Remisy Obry i Korony

Piłka nożna

2024-04-22 14:06

W 24 kolejce spotkań najwięcej powodów do zadowolenia było tym razem w Lesznie. Polonia po niepowodzeniu w Gnieźnie pewnie pokonała Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski.

Bohaterem Polonii okazał się tym razem Damian Nowak, który zdobył obie bramki dla Polonistów. Zwycięstwo 2:0 pozwoliło Polonii przeskoczyć z 6 na 5 miejsce w tabeli. Strata do lidera to jednak 8 punktów.

Bardzo trudnego, domowego rywala miała Obra 1912 Kościan, która notuje bardzo długą serię bez porażki. Do Kościana zawitał lider z Kórnika i potknął się na Obrze, remisując 1:1. Bramkę dla Obry zdobył w 21 minucie Szymon Rożek. Goście wyrównali w 33 minucie. Potem bramek w tym spotkaniu już nie było.

Remis w Kępnie z Polonią wywalczyła broniąca się przed spadkiem Korona Piaski. Korona prowadziła od 7 minuty po bramce Kowala. W 45 i 51 trafiali gospodarze, ale Korona 61 minucie miała karnego, którego na bramkę zamienił Rerak, dając remis 2:2. Korona jednak w tabeli IV ligi wciąż jest pod przysłowiową ,,kreską”.