Żużel Ratajczak

Żużel

Ratajczak poza finałem

2023-06-26 8:09

Drugi turniej SGP2 na żużlu nie poszedł do końca po myśli Damiana Ratajczaka, który na torze w Gorzowie nie stanął na podium. Dotarł jednak do półfinałów.

Speedway Grand Prix 2 w Gorzowie

Tor w Gorzowie był w pierwszej fazie zawodów mocno selektywny, wszak był przykryty plandeką. Wielu zawodników miało problemy z płynną jazdą. Po kilku wyścigach stan nawierzchni wyraźnie się poprawił. Ratajczak, tak jak w Pradze rozpoczął nieszczególnie, choć trochę lepiej niż w stolicy Czech, bo po trzech seriach miał 3 punkty. Potem jednak wygrał dwa wyścigi i z dorobkiem 9 punktów uzyskał pewny awans do półfinałów. Tyle samo punktów zgromadził też Bartłomiej Kowalski, a niedościgniony był Mateusz Cierniak. Obrońca tytułu prezentował doskonałą ofensywną jazdę, wygrywając wszystkie biegi. Niestety układ miejsc spowodował, że w pierwszym półfinale spotkała się ze sobą cała trójka Polaków. Do finału wjechał tylko Cierniak, bo Kowalskiego oraz Ratajczaka pogodził Szwed Henriksson.

Antidotum Airshow Leszno 2023

Ratajczak nadal w grze SGP2

W finale po kapitalnym pościgu wygrał Cierniak, drugi był Australijczyk – Keynan Rew, a trzeci Duńczy – Emil Breum. Po dwóch turniejach liderem z kompletem 40 punktów jest Mateusz Cierniak. Drugie miejsce zajmują wspólnie Rew i Kowalski z dorobkiem 26 punktów. Punkt mniej od tej dwójki ma Breum, a w grze o medal pozostaje też Ratajczak, mając 24 „oczka” Ostatni z turniejów SGP2 dopiero we wrześniu na torze w duńskim Vojens.