Przygotowania do budowy hali widowiskowo-sportowej wstrzymane!

2020-03-02 10:25
basen
Autor: TS, Radio Eska

Leszczyński magistrat wrócił do negocjacji z właścicielem Akwawitu na temat kupna basenu. Jeśli się dogadają plany budowy nowego obiektu prawdopodobnie trafią do szuflady.

Jesteśmy po dialogu technicznym i na razie z uwagi na rozmowy z Akwawitem musimy się wstrzymać z działaniami. 

Mówił na ostatniej sesji Rady Miasta Leszna prezydent Łukasz Borowiak. Radni wykreślili z budżetu miasta 100 tys złotych na przygotowanie dokumentacji budowy sali widowiskowo sportowej z basenem. Ta miała powstać na Antoninach na gruncie należącym do skarbu państwa. Łukasz Borowiak zapewnia, że jeszcze nic nie jest przesądzone. Dzisiaj (02.03.2020) włodarz odbędzie spotkanie w tej sprawie:

Poznamy realne kwoty jakie będziemy musieli przeznaczyć na zakup gruntów i budowę nowego obiektu. Między innymi po to był potrzebny dialog techniczny.

Równolegle trwają tajne rozmowy z Akwawitem. Właściciele pierwszego w Polsce aquaparku mieli przedstawić atrakcyjną cenę sprzedaży obiektu. Przed prezydentem trudna decyzja - albo kupujemy i remontujemy Akwawit albo, prawdopodobnie za dużo większe pieniądze, budujemy nową halę widowiskowo-sportową z basenem na Antoninach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE