Powiat kupuje maseczki, miasto Leszno ozonatory

2020-04-14 11:06
maseczki
Autor: Powiat Leszczyński

Do szpitali i służb miejskich trafia kolejna transza pomocy do walki z koronawirusem.

 W związku z pandemią powiat leszczyński uruchomił rezerwę budżetową. W jej ramach za 20 tyś. złotych zakupiono maseczki dla szpitala w Lesznie. Personel w dwóch transzach otrzymał ich prawie 4 i pół tyś. Powiat maseczki i płyn dezynfekcyjny  przekazał też Centrum Rehabilitacji w Osiecznej, które zgodnie z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia nadal prowadzi działalność rehabilitacyjną.

Także samorząd Leszna prawie codziennie przekazuje środki ochrony osobistej szpitalowi, policji, czy pracownikom socjalnym. Szpital otrzymał już prawie 25 tyś. maseczek, 8 tyś. rękawiczek ochronnych, 43 kombinezony i 226 przyłbic. Samorząd Leszna zamówił także ozonatory. To urządzenia wykorzystywane m.in. do dezynfekcji i odgrzybiania pomieszczeń. Ozon zabija również wirusy. Ozonatory będą użyte w pomieszczeniach Urzędu Miasta Leszna, a kilka z nich zostanie przekazanych leszczyńskiemu szpitalowi. W sumie zamówionych zostało 12 ozonatorów. Do Leszna mają trafić na początku maja. 

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE