​Porażka Pompax Tęczy i wygrane męskich zespołów

2021-10-11 9:32

Za nami trzy bardzo wyrównane spotkania z udziałem koszykarskich drużyn regionu. W I lidze kobiet Pompax Tęcza gościła w Łodzi, gdzie zmierzyła się z Widzewem.

Pojedynek nie zawiódł był niezwykle wyrównany, choć po przerwie Łodzianki uzyskały znaczną przewagę. Po 30 minutach miały 15 punktów zapasu. Tęcza się nie poddała i w IV kwarcie zbliżyła się na 3 punkty. Niestety na więcej gospodynie nie pozwoliły, triumfując 72:65. Najwięcej punktów dla Pompax Tęczy zdobyły: Szloser 19, Walentowska 16, Ratajczak 14 i Pietrzak 11.

W II lidze panów dwa zwycięstwa na parkietach Dolnego Śląska. Rycerze nie bez problemów pokonali dotychczasowego lidera z Kątów Wrocławskich 86:90. Rydzynianie mieli świetny start, bo rozpoczęli od 0:8, ale potem gospodarze gonili i w IV kwarcie mieli tylko punkt mniej. Trójka Sobiecha i poprawka Milczyńskiego dała jednak zespołowi z powiatu leszczyńskiego ciężko wywalczone zwycięstwo 86:90. Najskuteczniej w tym meczu zagrali: Milczyński – 28 punktów i 11 zbiórek, Chanas 18, Kasiński 15 i Sanny 12.

Równie zacięty mecz we Wrocławiu z Roben Gimbasket toczyła BC Obra Kościan. Do przerwy był remis. Na początku IV kwarty gospodarze mieli 10 punktów więcej, ale Obra wróciła do gry i po trójce Ciążkowskiego odwróciła wynik. Do samego końca trwała zażarta walka o wygraną. Szczęście uśmiechnęło się jednak do gości, którzy ostatecznie wygrali to spotkanie 74:75. Najwięcej punktów dla BC Obry zdobyli: Ciążkowski 21 i 9 zbiórek, Kaczmarek 18, Krówczyński 14 i Hebdzyński 10.