Ponad 80% łóżek covidowych w całej Wielkopolsce jest zajętych! Nie zanosi się na poprawę sytuacji

2021-04-07 14:05 TS
łóżka covidowe
Autor: pixabay.com Jeśli zabraknie łóżek w Wielkopolsce pacjenci z ciężkim covidem trafia na pomorze

Minister zdrowia, Adam Niedzielski informuje, że sytuacja w naszym województwie, a także na dolnym śląsku jest coraz gorsza.

O co raz gorszej sytuacji z dostępem do łóżek covidowych poinformował w środę (07.04) minister zdrowia. Najgorzej jest w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku - mówił Niedzielski:

Te województwa mają teraz największą dynamikę napływu pacjentów, bo jeszcze niedawno miały bardzo duże dynamiki wzrostu dziennej liczby zachorowań.

Minister zdrowia podkreślił również, że jeżeli w Wielkopolsce zacznie brakować wolnych łóżek, pacjenci będą transportowani do zachodniopomorskich szpitali:

Tam mamy jedyny, nieotworzony jeszcze, ale w pełnej gotowości szpital tymczasowy. W przypadku dojścia przez Wielkopolskę do tego limitu wykorzystywanych łóżek, będzie aktywnie wspierał właśnie pacjentów wielkopolskich. 

Przypomnijmy, minionej doby w Wielkopolsce wykryto 1476 nowych zakażeń koronawirusem. Największa liczba nowych zakażeń w regionie leszczyńskim dotyczy powiatu rawickiego. Koronawirusa wykryto tam u 44 osób, 149 pobrano wymaz na jego obecność. 700 osób jest na kwarantannie.​

Długa kolejka do wymazów w Lesznie