Policyjny dron w akcji. Tym razem w Kościanie i Czempiniu [ZDJĘCIA]

i

Autor: KPP Kościan

Na sygnale

Policyjny dron w akcji. Tym razem w Kościanie i Czempiniu [ZDJĘCIA]

2024-04-19 11:40

Kamerze w locie nic nie umknęło. Z pomocą drona policjanci skontrolowali ponad 40 pojazdów i tyle samo też ujawnili wykroczeń.

Kontrola z góry

Dron z kamerą latał wczoraj (18 kwietnia) nad przejazdem kolejowym przy ul. Kolejowej w Czempiniu oraz skrzyżowaniu ulicy Gostyńskiej i Poznańskiej w Kościanie. Urządzenie przywieźli i obsługiwali policjanci "drogówki" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

- W momencie zarejestrowania wykroczenia przez operatora drona informacja przekazywana była patrolom, które podejmowały czynności wobec sprawcy wykroczenia. Policjanci mieli na uwadze m.in. takie wykroczenia jak: przechodzenie pieszych przez torowisko gdy zapory są opuszczone, przejazd pojazdów przez torowisko gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte, wjazd na skrzyżowanie gdy zapalone jest czerwone światło, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów - mówi Jarosław Lemański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Kontrole pokazały, że bywa z tym różnie.

- W trakcie działań skontrolowanych zostało łącznie 41 pojazdów oraz 4 pieszych. W wyniku działań ujawnionych zostało łącznie 41 wykroczeń. Wśród najgroźniejszych wykroczeń popełnionych przez kierujących był przejazd przez skrzyżowanie w momencie zapalonego czerwonego światła na sygnalizatorze oraz wjeżdżanie na przejazd kolejowy w momencie, gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte. Takie zachowania są niedopuszczalne i powodują poważne zagrożenie na drogach - dodaje J. Lemański.

To nie były pierwsze i z pewnością nie ostatnie policyjne kontrole z dronem na terenie powiatu kościańskiego.

"Maluch" utknął między rogatkami na przejeździe kolejowym w Lesznie

Quiz. Jak dobrze pamiętasz serię „Rocky”? Zgarniesz komplet punktów i będziesz mistrzem wagi ciężkiej!

Pytanie 1 z 10
Jaki pseudonim miał Rocky Balboa?