Podopieczni domu w Szelejewie i personel zdrowi

2020-04-15 13:22
Podopieczni domu w Szelejewie i personel zdrowi
Autor: dzis.eu

Dobre wiadomości z Domu Zdrowia i Spokoju w Szelejewie w pow. gostyńskim. Wszyscy pensjonariusze i cały opiekujący się nimi personel jest zdrowy. U nikogo nie stwierdzono koronawirusa.

W DZiS przebywa 27 podopiecznych. Dwoje z nich jeszcze przed południem żyło w niepewności o wyniki testu na covid-19. Już wiadomo, że u wszystkich są one ujemne, tzn. są zdrowi. Zdrowy jest także 9-osobowy personel domu. Wszyscy objęci byli kwarantanną, gdy w domu pojawiała się opiekunka zakażona koronawirusem.

Nie wiadomo jeszcze co z personelem oddziału wewnętrznego szpitala w Gostyniu, który również ma kwarantannę. Czeka na wyniki testu. Do pracy wróciło już 9 ratowników medycznych - poinformował dziś (15.04.) starosta gostyński, Robert Marcinkowski.

Od kilku dni na terenie powiatu gostyńskiego nie stwierdzono nowych zachorowań na covid-19. Do tej pory potwierdzono tam 8 przypadków koronawirusa. Dwie osoby zmarły.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE