Pobił, skopał i okradł pracownicę pubu w Lesznie. Sprawca zatrzymany i aresztowany

i

Autor: KMP Leszno

Pobił, skopał i okradł pracownicę pubu w Lesznie! Sprawca zatrzymany i aresztowany

2022-10-13 12:02

To 41-letni obywatel Ukrainy. Wcześniej, przez kilka godzin dobrze się tam bawił.

Do brutalnego rozboju na kobiecie doszło w nocy z 10/11 października w centrum miasta. Mężczyzna przez kilka godzin pił w pubie alkohol i grał na automatach. Przed północą, chcąc uregulować rachunek zaproponował płatność kartą, choć dobrze wiedział, że nie ma tam takiej możliwości.

Wówczas mężczyzna wszedł za ladę i kilkakrotnie uderzył ekspedientkę pięścią w twarz oraz głowę. Następnie przeciągnął kobietę na zaplecze, gdzie dotkliwie pobił i pokopał. Finalnie napastnik skradł z kasy gotówkę w kwocie 5 tysięcy złotych i wyszedł z pubu - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. 

Pobita kobieta powiadomiła policje, a potem trafiła do szpitala. Już za dnia mundurowi zatrzymali sprawcę brutalnego rozboju.

Okazał się nim 41-letni obywatel Ukrainy. Podczas przeszukania wynajmowanego przez niego pokoju policjanci znaleźli gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych, którą zabezpieczono do sprawy. Śledczy ogłosili napastnikowi zarzut dokonania poważnego przestępstwa, rozboju. Podejrzany, przesłuchany w obecności tłumacza, złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu - dodaje M. Żymełka. 

Ukrainiec został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE