Koszykówka

Pierwszy krok do finału

2024-03-28 10:36

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno o krok bliżej finałowego turnieju barażowego o wejście do I ligi. W pierwszym meczu imprezy półfinałowej, rozgrywanej w zaborowskiej hali pokonały MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

Pod pełną kontrolą, tak można powiedzieć o pierwszym spotkaniu leszczynianek, które nie pozostawiły złudzeń przeciwniczkom. Owszem I kwarta była jeszcze wyrównana, bo zakończona prowadzeniem 13:11, ale gdy tylko gospodynie włączyły wyższy bieg nie było wątpliwości kto wygra to spotkanie. II kwarta zakończyła się już wynikiem 22:7, więc do nasze panie wypracowały sobie 17-punktową przewagę. Skutecznie ją obroniły, wygrywając cały mecz 73:49, mając najskuteczniejsze zawodniczki w osobach: Wiktorii Skrzypczak – 13 punktów oraz doświadczonych Igi Walentowskiej i Justyny Holtyn-Gorynia, które zdobyły po 11 punktów. Dzisiaj o 19.00, w drugim spotkaniu leszczynianki podejmą UKS Basket Aleksandrów Łódzki, który w środę także odniósł zwycięstwo pokonując MLKS Rzeszów.