futsal

Odczarowali parkiet w Poniecu [ZDJĘCIA]

2023-02-02 9:09

Futsaliści z Leszna wreszcie z wygraną na domowym parkiecie. W zaległym spotkaniu FOGO Futsal Ekstraklasy nasz zespół pokonał broniącą się przed spadkiem drużynę AZS Uniwersytet Śląski Katowice 5:2.

Ekipa trenera Tomasza Trznadla wreszcie zdjęła klątwę ponieckiej hali OSiR. Tym razem wywiązała się z roli faworyta, którym bez wątpienia była. Jak dotąd do postawy zespołu nie można było mieć uwag jeśli chodzi o wyjazdy. Na domowym parkiecie bywało różnie, bo przydarzały się poważne wpadki z niżej notowanymi zespołami z Białegostoku czy Łodzi. To spotkanie poprawiło statystyki GI Malepszy Futsal Leszno, które już do przerwy strzeliło trzy bramki i było w uprzywilejowanej sytuacji. Wynik w 8 minucie otwarł Douglas. Potem poprawili jeszcze Kędra i Kąkol i po 20 minutach było 3:0.

Futsaliści z Leszna w końcu wygrali we własnej hali

Sytuacja rywala była jeszcze trudniejsza, gdy po zmianie stron, w 23 minucie czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Firańczyk. Goście zdobyli się na zryw, bo trafili dwa razy, zbliżając się na dwie bramki. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny z Wielkopolski. W 35 minucie Świtoń ustalił wynik na 5:2, przerywając pasmo niepowodzeń na swoim parkiecie. Ta wygrana spowodowała, że nasz zespół jeszcze bardziej umocnił się w tabeli na 4 pozycji, wszak w innym zaległym meczu piąty Dreman Opole Komprachcice uległ trzeciemu Piastowi Gliwice 1:2.