Niewiele brakowało, a 20-latek z Góry trafiłby za kratki

2022-01-13 13:33
Niewiele brakowało, a 20-latek z Góry trafiłby za kratki
Autor: KPP Góra

Młody mężczyzna nie miał założonej na twarzy maseczki ochronnej. Myślał, że sąd stanie po jego stronie...

Sprawa miała swój początek w lutym ubiegłego roku. 20 latek odmówił przyjęcia mandatu za brak maseczki, więc policja skierowała wniosek do sądu o jego ukaranie. W opinii publicznej krąży przekonanie, że sądy z uwagi na niejasne przepisy takie sprawy oddalają. Ale sąd ukarał 20-latka grzywną w wysokości 200 złotych. Młody mężczyzna kary nie zapłacił, więc sąd wydał zarządzenie o doprowadzeniu go do zakładu karnego na 4 dni.

W momencie, gdy zatrzymany 20-latek dowiedział się o tym, że kilka dni może spędzić za kratami, zwrócił się do znajomego, który niezwłocznie dokonał wpłaty zasądzonej grzywny w wyniku czego osoba, została zwolniona. Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Nieraz warto się zastanowić czy negowanie obowiązującego prawa wyjdzie nam na dobre - mówi Ariel Bujak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Górze.

W ubiegłym roku górowska policja skierowała do sądu 77 wniosków o ukaranie za nie przestrzeganie obostrzeń. Finałem zakończonych spraw były kary grzywny.

Stranger Things 4, Skazana, Euforia 2 [NOWOŚCI Netflix, Player, HBO] | ESKA XD - Hotplota #39
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE