Niebezpiecznie na drogach, zwolnijcie

2020-02-27 12:19
Niebezpiecznie na drogach, zwolnijcie
Autor: KMP Leszno

Na ul. Dąbrowskiego w Lesznie samochód osobowy potrącił wczoraj (26.02) pieszego. Niemal w tym samym czasie, w Osiecznej inny kierowca osobówki podczas wyprzedzania, stracił panowanie nad autem. Oba zdarzenia miały miejsce przy intensywnych opadach deszczu ze śniegiem.

Do potrącenia pieszego doszło przed godz. 18.00, w rejonie skrzyżowania ul. Dąbrowskiego z Bohaterów Westerplatte.

- 32-letni mieszkaniec Leszna, kierując samochodem marki citroen i omijając opla, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, wjechał na to przejście i potrącił mężczyznę - mówi Monika Żymełka, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. - Był to 48-letni mieszkaniec Leszna. Pieszy został przewieziony do szpitala, doznał złamani nogi. 

32-latkowi zatrzymano prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Niemal w tym samym czasie, do innego zdarzenia drogowego doszło w Osiecznej.

- 21-letni mieszkaniec gminy Osieczna, kierując samochodem marki bmw, w wyniku wyprzedzania fiata punto stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji i skrzynkę przyłącza gazowego - mówi Żymełka.

Ranny został 20-letni pasażer auta, mieszkaniec pow. gostyńskiego. Z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE