Nie będzie wystawy psich championów w Lesznie

2021-11-25 10:16
Nie będzie wystawy psich championów w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska Na wystawę psich championów do Leszna zjeżdżały setki hodowców

Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Warszawie cofnął Lesznu prawa do organizacji imprezy. Wystawa w lutym miała być jubileuszową, 25.

Wystawa Champion of Champions w Lesznie była jedną z najbardziej cenionych przez hodowców imprez kynologicznych w kraju i Europie. Co roku do Leszna przyjeżdżały na nią setki wystawców z najbardziej utytułowanymi psami. Czarne chmury nad wystawą wisiały już w 2017 roku.

Dla Leszna to jest być może ostatnia wystawa championów, 21. Wystawa, którą tworzył mój wspaniały poprzednik Janusz Betting. Chyba jesteśmy za dobrzy i taki jest może powód, że na chwilę obecną nie ma nas w kalendarzu na przyszły rok - tak wtedy komentował sytuację Maciej Szydłowski, ówczesny przewodniczący leszczyńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Dlaczego odebrano miastu prawo do organizacji wystawy nie wiadomo. W piśmie, które dotarło wczoraj do oddziału w Lesznie nie ma uzasadnienia. Jest tylko jedno zdanie informujące o cofnięciu zgody.

Wystawa została nam odebrana na trzy miesiące przed terminem jej organizacji. Zarząd Oddziału w Lesznie pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim dotychczasowym uczestnikom wystaw, członkom Zarządów Głównych, którzy dotychczas darzyli nas zaufaniem i powierzali nam tą wspaniałą wystawę, wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację tej wystawy - czytamy na profilu FB leszczyńskiego oddziału ZKWP.

Cofnięcie zgody nastąpiło krótko po zmianach w zarządzie głównym związku. 

Wystawa psich czempionów w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE