Nie będzie wystawy psich championów w Lesznie

2021-11-25 10:16
Nie będzie wystawy psich championów w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska Na wystawę psich championów do Leszna zjeżdżały setki hodowców

Zarząd Główny Związku Kynologicznego w Warszawie cofnął Lesznu prawa do organizacji imprezy. Wystawa w lutym miała być jubileuszową, 25.

Wystawa Champion of Champions w Lesznie była jedną z najbardziej cenionych przez hodowców imprez kynologicznych w kraju i Europie. Co roku do Leszna przyjeżdżały na nią setki wystawców z najbardziej utytułowanymi psami. Czarne chmury nad wystawą wisiały już w 2017 roku.

Dla Leszna to jest być może ostatnia wystawa championów, 21. Wystawa, którą tworzył mój wspaniały poprzednik Janusz Betting. Chyba jesteśmy za dobrzy i taki jest może powód, że na chwilę obecną nie ma nas w kalendarzu na przyszły rok - tak wtedy komentował sytuację Maciej Szydłowski, ówczesny przewodniczący leszczyńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Dlaczego odebrano miastu prawo do organizacji wystawy nie wiadomo. W piśmie, które dotarło wczoraj do oddziału w Lesznie nie ma uzasadnienia. Jest tylko jedno zdanie informujące o cofnięciu zgody.

Wystawa została nam odebrana na trzy miesiące przed terminem jej organizacji. Zarząd Oddziału w Lesznie pragnie złożyć gorące podziękowania wszystkim dotychczasowym uczestnikom wystaw, członkom Zarządów Głównych, którzy dotychczas darzyli nas zaufaniem i powierzali nam tą wspaniałą wystawę, wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację tej wystawy - czytamy na profilu FB leszczyńskiego oddziału ZKWP.

Cofnięcie zgody nastąpiło krótko po zmianach w zarządzie głównym związku. 

Wystawa psich czempionów w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE