Na Gronowie w Lesznie palił się budynek gospodarczy [FOTO]

2022-08-11 14:42
Na Gronowie w Lesznie palił się budynek gospodarczy
Autor: M. Klimaszewski PSP Leszno

Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej.

Strażacy zostali powiadomieni o pożarze dziś (11.08.) tuż po godz. 10:00. Na miejsce wysłano kilka jednostek gaśniczych, w tym strażaków OSP z Gronowa, Dąbcza i Wilkowic. Ogień powstał w budynku gospodarczym, nieopodal domu mieszkalnego. W budynku znajdowała się m.in. kotłownia i warsztat, a na poddaszu składowano słomę i siano. Trzymano tam też butle z gazem, które strażacy musieli przenieść w bezpieczne miejsce. Na posesji był 44-letni mężczyzna, który początkowo uczestniczył w gaszeniu ognia. Gdy zaczął skarżyć się na objawy podtrucia gazami pożarowymi wezwano pogotowie. Na szczęście nie było konieczności przewiezienia go do szpitala.

Ogień zniszczył m.in. część konstrukcji dachu i pokrycia z eternitu. Straty oszacowano na ok. 200 tys. złotych. Prawdopodobnie pożar spowodowała zła eksploatacja kotła C.-O.

Na miejsce wezwano też inspektora budowlanego, bo na jednej ze ścian zauważono pęknięcie.

Ranking miast najbardziej przyjaznych kierowcom | ESKA XD - Prosto z salonu #55
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE