Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza w sobotę na Noc Muzeów

2022-05-11 11:52
Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza w sobotę na Noc Muzeów
Autor: hak, Radio Eska Noc Muzeów w muzeum w Lesznie potrwa od god. 18:00 do 23:59.

O takiej porze można tam wejść tylko raz w roku. Leszczyńskie muzeum przygotowało z tej okazji sporo atrakcji.

Wszystko będzie odbywać się pod jednym hasłem "Na styku światów". To nie tylko odniesienie do tytułu wystawy stałej w muzeum, ale również relacji łączących pokolenia, narodowości czy kultury.

Zwiedzający będą mieli okazję do poznania m.in. eksponatów związanych z kulturą Ukrainy, przejścia się spacerem tematycznym po dzielnicy żydowskiej, będą mogli po raz kolejny odwiedzić z przewodnikiem lapidarium przy kościele p.w. św. Krzyża - mówi Jakub Piwoński z Muzeum Okręgowego w Lesznie.

W budynku dawnej synagogi będzie można zwiedzić dwie wystawy: stałą o Lesznie "Na styku światów" i czasową "Lekcja malarstwa profesora Balllarina". Będą gry i zabawy dla najmłodszych oraz konkursy, w tym konkurs fotograficzny "Zabytek nocą" dla starszych.

Będziemy zachęcać, żeby podczas zwiedzania nie tylko muzeum, ale Leszna nocą wykonywali nocne zdjęcia obiektom. Najlepsze prace będą nagradzane - dodaje J. Piwoński. 

Szczegółowy program (ciągle jeszcze aktualizowany) znajdziecie na: http://www.muzeum.leszno.pl/strona_PL/archiwa/10182

Noc muzeów w Muzeum Okręgowym w Lesznie rozpocznie się w sobotę 14 maja o godz. 18:00 i potrwa do 23:59. Wstęp wolny.

Wystawa o Lesznie "Na styku światów"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE