Łukasz Rajewski II Wicemistrzem Świata weteranów w Speedrowerze. Sukces zawodnika LKS Szawer Leszno w Australii

Autor: Fb LKS Szawer Leszno

Speedrower

Łukasz Rajewski II wicemistrzem świata weteranów w speedrowerze. Sukces zawodnika LKS Szawer Leszno w Australii

2023-12-04 10:36

Z takim tytułem i brązowym medalem wraca z Mistrzostw Świata w Australii zawodnik LKS Szawer Leszno. To jego największy sukces w sportowej karierze.

Brązowy indywidualny medal

Wczoraj (3 grudnia) zakończyły się Mistrzostwa Świata w speedrowerze rozgrywane od połowy listopada w Australii. Dzień wcześniej w Salisbury rozegrano m.in. finał Indywidualnych Mistrzostw Świata w kategorii weteranów. O medale w tej kategorii walczyło ponad 40 zawodników, a do ścisłego finału prowadziły eliminacje i półfinały.

Świetne starty, płynna jazda na trasie i inteligentne liczenie punktów sprawiły, że nazywany przez Australijczyków “The Rocket” Raju wywalczył największe osiągnięcie w swojej speedrowerowej karierze! - napisał LKS Szawer Leszno na swoim fanpage’u.

Mistrzem Świata weteranów został Anglik Gavin Wheeler (19 punktów), drugie miejsce i tytuł I wicemistrza świata zdobył Paweł Kozłowski z Gniezna (18 pkt.). Łukasz Rajewski z dorobkiem 16 punktów wywalczył 3. miejsce i tytuł II wicemistrza świata.

Polecany artykuł:

Mają patent na beniaminków
UEFA Futsal Champions League

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Sukcesem wynik powyżej 5/10!

Jeśli chcemy odwiedzić miejsce bitwy pod Grunwaldem, to musimy się udać do województwa...