Piłka nożna

Lider zatrzymany w Lesznie

2022-10-10 12:00

W piłkarskiej IV lidze wciąż na drugie zwycięstwo czekają piłkarze Polonii 1912 Leszno. Tym razem nasz zespół nie stracił jednak bramki ani w końcówce, ani wcześniej i niespodziewanie urwał punkty liderowi z Czarnkowa.

Poloniści faworytem spotkania nie byli. Steico Noteć od ośmiu spotkań nie przegrała meczu, a w ostatnich pojedynkach strzelała po 4 bramki. Siła przeciwnika, który bardzo się wzmocnił po awansie była duża, ale Polonia zagrała bardzo uważnie w defensywie. Najcięższe chwile gospodarze przechodzili w końcówce spotkania, kiedy drugą żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną ujrzał Tomasz Olejnik. Noteć szturmowała bramkę Dorynka, ale ten, tak jak leszczyńska obrona byli nie do złamania. Polonia urwała punkty liderowi, remisując 0:0.

Zadziwia od kilku spotkań Korona Piaski. Zespół trenera Michała Roszaka też nie uchodził za faworyta starcia w Gnieźnie z Mieszkiem, ale rozegrał dobre spotkanie. W 17 minucie Mateusz Dunaj otwarł wynik konfrontacji z Mieszkiem, a tuż po przerwie nieudaną pułapkę ofsajdową wykorzystał Piotr Sarbinowski, nie marnując sytuacji sam na sam z bramakrzem. Korona wygrała 2:0 i po czwartej wygranej z rzędu jest już siódma w tabeli.

Rytmu nie może złapać Obra 1912 Kościan, która nie wykorzystała gry przed własną publicznością. W 12 minucie przegrywała już z Kotwicą Kónik 0:1. Obra była w grze o punkty niemal do końca. Niestety w 85 minucie straciła drugą bramkę po strzale Panowicza i tym razem została z niczym.