Kto ponumerował drzewa na Święciechowskiej w Lesznie?

i

Autor: hak, Radio Eska

Kto ponumerował drzewa na Święciechowskiej w Lesznie?

2022-05-13 14:41

Tę zagadkę próbuje rozwiązać Urząd Miasta Leszna. Na początku maja drzewa wzdłuż ulicy pomalowano pomarańczową farbą, co może sugerować że zostaną wycięte w związku z planowaną przebudową drogi.

Ponumerowanych zostało ponad 100 drzew rosnących przy Święciechowskiej. W taki sam sposób, jak zinwentaryzowano drzewa przed przebudową Fabrycznej. Inwestycja wzbudziła wtedy ogromne kontrowersje, właśnie z powodu ilości drzew planowanych do wycinki. Problem jednak w tym, że miasto zmieniło sposób inwentaryzowania drzew, a inwentaryzacja dendrologiczna tych przy Święciechowskiej odbyła się kilka miesięcy temu, już na nowych zasadach.

Wykonawca (od red. - inwentaryzacji dendrologicznej) nie oznaczał drzew, zgodnie z naszą prośbą i wytycznymi, żeby w ten sposób nie oznaczać drzew. Na razie wyjaśniamy, kto mógł oznaczyć drzewa na ulicy Święciechowskiej w taki sposób. Też dlatego, że jest to numeracja, która nie jest zgodna z numeracją przedstawiona w dokumentacji dendrologicznej inwentaryzacji i waloryzacji drzew sporządzonej przez wykonawcę w grudniu. Wyjaśniamy sprawę - mówi Natalia Grobelna koordynator zieleni miejskiej i inspektor ochrony zabytkowej zieleni w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków w Lesznie.

Pytanie więc kto chwycił za pędzel i w jakim celu.

Projekt przebudowy ul. Święciechowskiej nadal jest opracowywany i nie jest jeszcze pewne, które drzewa zostaną wycięte – podkreśla koordynator zieleni.

Park na Rynku Zaborowskim w Lesznie otwarty