Koszykarze Rycerzy Rydzyna nadal niepokonani w tym roku. Rycerze liderują w tabeli

2021-02-08 13:25

Nasz zespół wygrał wyjazdowe, derbowe spotkanie z Tarnovią Tarnowo Podgórne 96:70.

Trochę można było się obawiać tego meczu, bo Tarnovia, choć notująca ostatnio fatalną passę ma w swoich szeregach doświadczonych graczy. Początek sezonu był dla tej drużyny udany. To był zespół czołówki, ale ostatnio coś się załamało. Tarnovia chciała wreszcie się przełamać, ale rywal z Rydzyny rozpoczął świetnie. Imponująco wyglądał początek meczu w wykonaniu Macieja Rostalskiego, który zdobył pierwszych 7 punktów dla goście. Gdy 'trójką” poprawił Kamil Chanas było już 2:10. Tarnovia jednak szybko się odblokowała, ale po 10 minutach notowaliśmy (18:23).

W II kwarcie przewaga gości znów wzrosła. Chwilami mieliśmy 14 punktów różnicy. Nic w tym meczu już się nie wydarzyło. Rycerze byli po prostu lepsi. W IV kwarcie uzyskali najwyższe, bo 31-punktowe prowadzenie. Mecz dwoma celnymi rzutami zakończyli gospodarze, ale całe spotkanie pewnie i wysoko wygrali goście (70:96).

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Rostalski 20 (3x3), M.Bręk 15 (8 zb), Chanas 14 (3x3), Samolak 10 (2x3), Milczyński 8 (13 zb), Świerczyk 7, Nawrocki 7 (1x3), Krówczyński 7 (1x3), D.Bręk 6 (2x3, 10 as), Łukanus 2, Kin 0.

Rycerze liderują w tabeli II ligi, grupa D i mają już 3 punkty przewagi nad wiceliderem, który się zmienił, wszak Sokół Międzychód uległ jednym punktem KS Kosz Pleszew. To Pleszewianie są w tej chwili na 2 miejscu w tabeli.

Fatalnie wiedzie się BC Obrze Kościan, która poległa w Jeleniej Górze z Sudetami 90:68.