Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje 14 mieszkańców naszego regionu

2021-04-08 11:24 hak
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje 14 mieszkańców naszego regionu
Autor: pixabay.com

Najwięcej osób zmarło w Lesznie. Walkę z covid-19 przegrało w ciągu ostatniej doby 5 osób.

Jak wynika z dzisiejszego (8.04.) raportu Ministerstwa Zdrowia, przyczyną śmierci tych osób był wyłącznie covid. W Lesznie na 198 wykonanych testów, 57 potwierdziło zakażenie. 833 mieszkańców miasta przebywa na kwarantannie. Z powodu covid-19 zmarło też dwoje mieszkańców powiatu leszczyńskiego. Tam potwierdzono 36 nowych przypadków zakażeń na 131 testów. 783 osoby są w izolacji. Najwięcej nowych zakażeń i osób na kwarantannie w regionie znów jest w pow. kościańskim. Koronawirusa wykryto u 79 osób, na 235 przebadanych. 1069 osób jest na kwarantannie. Zmarły 3 osoby, w tym dwie na covid. W powiecie rawickim zmarły dwie osoby: jedna na covid, jedna z powodu chorób współistniejących. Wykryto tam 52 nowe zakażenia, 130 testów wykonano. W powiecie gostyńskim przetestowano 172 osoby, 37 miało wynik pozytywny. Jedna osoba zmarła z powodu chorób współistniejących. Taka sama była też przyczyna śmierci mieszkańca powiatu wschowskiego. Tam potwierdzono 36 nowych przypadków. W powiecie górowskim 29.

Wracają wysokie statystyki nowych zakażeń w Polsce. W ciągu minionej doby zanotowano prawie 28 tys. nowych przypadków, znów prawie dwa razy więcej niż poprzedniej doby.

*

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twojej miejscowości? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Długa kolejka do wymazów w Lesznie