Parking w parku na Gronowie

i

Autor: TS Przez park na Gronowie nie da się już przejść. Ścieżka prowadzi do płotu.

Kontrowersyjne inwestycje

Kontrowersyjny parking na Gronowie [ZDJĘCIA]

2024-03-26 10:14

Inwestor, który postawił dwa nowe bloki przy ulicy Łowieckiej rozpoczął budowę parkingu. Parking odciął mieszkańcom ulicy wejście do parku. Płot parkingu przeciął też jedyną ścieżkę prowadząca przez park.

Jedyny park na Gronowie zabudowany z jednej strony parkingiem

Gronowo rozrasta się w szybkim tempie. Bloki i osiedla domków szeregowych rosną jak grzyby po deszczu. Zieleni na dzielnicy jest co raz mniej. Jedyne miejsce, które można nazwać parkiem znajduje się między ulicami Gronowską i Łowiecką. Od Gronowskiej przechodzi się do parku ścieżką obok zbiornika wodnego. Ścieżka prowadziła do ulicy Łowieckiej, skąd też do parku mieszkańcy chodzili. Od kilku dni przejścia nie ma. Deweloper park odgrodził i buduje tam parking. Oburzenia nie kryją mieszkańcy dzielnicy:

"To jest straszne co stało się z naszym osiedlem.Szkoda ....."

"Niestety miasto zamiast dbać o interes mieszkańców dba o interesy prywatnych inwestorów. Zaraz nie będzie żadnego zielonego terenu w Gronowie."

"Jedno miejsce na całe gronowo gdzie można wyjść z dziećmi reszta Gronowa to jeden wielki beton a ktoś na to pozwolenia podpisuje buduje się bloki gdzie ludzie mieszkają balkon w balkon okno w okno byle by postawić blok Gronowo bardzo się rozrosło rozbudowało mieszka to dużo więcej ludzi niż jeszcze 5-10-15 lat temu a drogi wyglądają jak za króla świeczka zero zieleni parków czy placów dla dzieci dróg rowerowych było jedno z nielicznych miejsc na przeciwko restauracji mafia to wyrośnie tamKolejny blok a ostatni bastion zieleni oplotowano Dramat !!!!"

To tylko kilka wpisów (pisownia oryginalna) grupy FB Gronowo-Leszno

Będzie rewitalizacja parku na Gronowie

Oddzielony płotem od ulicy Łowieckiej park będzie rewitalizowany. To ta dobra informacja dla mieszkańców dzielnicy. W ramach programu "Zielone Leszno 2" powstać tam ma park retencyjny.

Czyli taki, który w naturalny sposób gromadzi i wykorzystuje wody opadowe. Ich nadmiar miałby spływać do stawu, który kiedyś był stawem przeciwpożarowym, w tej chwili już w takich celach nie jest wykorzystywany. Tam miałaby być też zielona wyspa, czyli roślinność, która lubi takie warunki, lubi wilgoć, wodę i mogłaby się tam rozwijać - wyjaśnia Lucyna Gbiorczyk z Biura Prasowego Urzędu Miasta Leszna

Co ciekawe, jeszcze niedawno leszczyński magistrat zapowiadał, że wykorzystywana przez pieszych ścieżka przez park na pewno zostanie. Niestety będzie trzeba ją poprowadzić inaczej, bo teraz urywa się na płocie oddzielającym park od parkingu i dalej przejść się nie da.

Quiz. Leszno dawniej. Znasz te miejsca? 10/10 zdobędą tylko najlepsi!

Pytanie 1 z 10
W latach 80-tych XX wieku znajdowała się tam mleczarnia. Dzisiaj w tym miejscu stoi:
Mleczarnia