Autor: AB

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrali koszykarze Rycerzy Rydzyna

2021-02-01 11:07

Rycerze, w pojedynku na szczycie II ligi podejmowali Sokoła Międzychód.

Pojedynek pierwszej drużyny z drugą nie zawiódł. Gospodarze bardzo dobrze przygotowali się do meczu. Do przerwy mogła imponować obrona. Sokół jest najskuteczniejszym zespołem grupy D, ale do przerwy w Rydzynie miał na koncie miał tylko 37 punktów. Rywal tylko na chwilę wyszedł na prowadzenie, a było to w I kwarcie. 9 punktów przewagi Rycerzy po 20 minutach jeszcze niczego jeszcze nie gwarantowało. Koncertowa III kwarta miejscowych przesądziła jednak o tym, że w IV kwarcie trener Jędrzej Jankowiak mógł wpuścić na parkiet zmienników. Rywal zdołał wtedy odrobić tylko 5 punktów. Zwycięstwo Rycerzy było niezagrożone. Zespół z powiatu leszczyńskiego wygrał 96:77.

Najlepsza robotę zrobiliśmy w pierwszej połowie. nasz rywal jest drużyną ataku, który normalnie rzuca powyżej 95 punktów i z moich analiz wychodziło, że głównie w pierwszej połowie zdobywają bardzo dużo punktów, a później słabną. Nasza taktyka oparła się na tym, by zmęczyć ich jak najbardziej właśnie w pierwszej połowie.

mówił Jędrzej Jankowiak, trener Rycerzy.

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Chanas 24 (3x3, 8 zb, 5 as), Krówczyński 18 (3x3), D.Bręk 10 (1x3, 6 as), M.Bręk 10, Sz.Milczyński 10 (15 zb), Rostalski 9 (1x3), Samolak 7 (1x3, 5 as), Nawrocki 3, Kin 3 (1x3), Domagała 2, Świerczyk 0, Łukanus 0.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]