Już po sezonie

2022-06-27 10:26
Po sezonie
Autor: AB

Za nami piłkarski sezon w lokalnych rozgrywkach piłkarskich. Radość na koniec sezonu nie tylko w Lesznie, ale i pobliskich Wilkowicach.

Piłkarze z Leszna awans i zarazem powrót do IV ligi zapewnili sobie już przed tygodniem. W ostatniej kolejce nie pozostawili jednak też nikomu złudzeń, pokonbując w Rychtalu – GKS 3:0 po trafieniach Bugzela, Piwońskiego oraz Płocharczyka. Na trzecim miejscu rozgrywki w V lidze ukończyła Krobianka Krobia, pokonując w Pleszewie – Stal 5:2. Awans Krobianki był możliwy z tego względu, że zweryfikowano mecz przedostatniej serii. Chodziło o pojedynek Ostrovii Ostrów Wielkopolski z Rawią Rawicz. Ostrowianie wygrali go 3:0, ale okazało się, że w ich drużynie grał nieuprawniony piłkarz. Wynik został zweryfikowany jako walkower dla Rawii, dzięki czemu też Rawia mogła być spokojna przed ostatnim meczem o utrzymanie. Porażka 1:2 na koniec w derbach z Kanią nie miała dla nich większego znaczenia. Z ligą wcześniej pożegnał się PKS Racot, który na koniec został rozbity przez Ostrovię, przegrywając 0:5.

Z awansu cieszą się nie tylko w Lesznie. Tuż za rogatkami miasta są Wilkowice. Drugi zespół okręgówki rozgrywał dwa mecze barażowe o wejście do V ligi. Rywalem byli Zjednoczeni Trzemeszno. Korona wygrała oba mecze po 2:1 i odniosła historyczny sukces. Gratulujemy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE