syrena

i

Autor: pixabay.com

Jutro w regionie leszczyńskim będzie słychać wycie syren. Wyjaśniamy dlaczego

2022-11-23 11:44

W czwartek od 8:00 do godziny 18:00 odbywać się będzie testowanie syren alarmowych. Urządzenia będą włączane na 3 minuty. Mieszkańcy regionu powinni być spokojni, bo rozlegające się sygnały alarmowe służyć będą wyłącznie weryfikacji sprawności systemu.

Syreny alarmowe w regionie leszczyńskim.

W czwartek 24 listopada przez 10 godzin w miastach i miejscowościach w całej Wielkopolsce przeprowadzony będzie trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania ludności.

Trening jest przeprowadzany regularnie i ma na celu sprawdzenie funkcjonowania wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz wczesnego ostrzegania, a także jego doskonalenie, jak również ulepszanie systemu obiegu informacji w województwie z wykorzystaniem dostępnych środków łączności, tak aby w chwili realnego zagrożenia mieszkańcy Wielkopolski byli w odpowiednim czasie o nim poinformowani – podkreśla wojewoda Michał Zieliński.

Takie treningi odbywają się dwa razy do roku i są przeprowadzane już od kilku lat. Zostały zawieszone jedynie podczas okresu pandemii z uwagi na zaangażowanie ćwiczących w faktyczne zdarzenie kryzysowe.

Co robić gdy wyją syreny?

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że uruchomienie syren w czwartek 24 listopada nie wymaga od mieszkańców podejmowania żadnej reakcji. Należy zachować spokój i kontynuować swoje zajęcia.

Ale fury! Tymi samochodami jeżdżą polscy piłkarze [Lewandowski, Szczęsny, Zieliński] | ESKA XD - Prosto z salonu #62