Polonia Leszno

Jak oni to przegrali?

2021-11-08 11:59

Nie takiego przebiegu meczu spodziewali się fani piłki nożnej w Lesznie. Wicelider tabeli – Polonia była zdecydowanie lepsza na boisku w starciu z Wartą Śrem, ale to rywal strzelał, a gospodarze razili brakiem skuteczności.

To był mecz kolejki w V lidze, bo spotkały się druga i czwarta drużyna tabeli. Polonia od początku przeważała, ale sytyacji bramkowych nie było zbyt wiele. Warta nie miała ich wcale, poza jednym wyjątkiem w 43 minucie, kiedy po akcji oskrzydlającej niespodziewanie to gości wyszli na prowadzenie po trafieniu Słomczyńskiego. Po zmianie stron Polonia już w pierwszej akcji powinna wyrównać, gdy Płocharczykowi wystarczyło przyłożyć nogę. Niestety ubiegł go ofiarnie interweniujący obrońca, wybijając piłkę z linii bramkowej. Potem były kolejne trzy akcje gospodarzy, które też przy odrobinie szczęścia powinny się skończyć bramkami. Niestety skuteczność to nie była tego dnia mocna strona Polonii. W 64 minucie Warta drugi raz przeprowadziła akcję boczną strefą boiska. Nastąpiło dogranie w pole karne, a tam Skrzypczak uderzył nie do obrony i zrobiło się 0:2. Polonia jeszcze próbowała coś zrobić, ale kolejne akcje były kasowane przez gości i porażka stała się faktem.

Niestety punkty przyznawane są za bramki, no i niestety Warta Śrem w tym aspekcie była lepsza - mówił Karol Miś, trener Polonii.

Swój mecz po trafieniach Glapiaka i Urba.ńskiego 2:1 na boisku w Mroczeniu wygrała Krobianka Krobia. Pocziałem punktów zakończył się z kolei pojedynek GKS Rychtal z Kanią Gostyń. Bramkę zdobył Wachowski. Rozbita na swoim boisku 1:6 została Rawia Walbet Rawicz, ulegając Piastowi Kobylin. Honorowe trafienie, przy stanie 0:5 zaliczył Głowacz. Nie popisał się PKS Racot przegrywając w meczu w Białym Orłem Koźmin Wielkopolski 0:3. Po tej porażce Racocianie zostali samodzielną czerwoną latarnią rozgrywek.