Jak oni to przegrali?

2021-11-08 11:59

Nie takiego przebiegu meczu spodziewali się fani piłki nożnej w Lesznie. Wicelider tabeli – Polonia była zdecydowanie lepsza na boisku w starciu z Wartą Śrem, ale to rywal strzelał, a gospodarze razili brakiem skuteczności.

To był mecz kolejki w V lidze, bo spotkały się druga i czwarta drużyna tabeli. Polonia od początku przeważała, ale sytyacji bramkowych nie było zbyt wiele. Warta nie miała ich wcale, poza jednym wyjątkiem w 43 minucie, kiedy po akcji oskrzydlającej niespodziewanie to gości wyszli na prowadzenie po trafieniu Słomczyńskiego. Po zmianie stron Polonia już w pierwszej akcji powinna wyrównać, gdy Płocharczykowi wystarczyło przyłożyć nogę. Niestety ubiegł go ofiarnie interweniujący obrońca, wybijając piłkę z linii bramkowej. Potem były kolejne trzy akcje gospodarzy, które też przy odrobinie szczęścia powinny się skończyć bramkami. Niestety skuteczność to nie była tego dnia mocna strona Polonii. W 64 minucie Warta drugi raz przeprowadziła akcję boczną strefą boiska. Nastąpiło dogranie w pole karne, a tam Skrzypczak uderzył nie do obrony i zrobiło się 0:2. Polonia jeszcze próbowała coś zrobić, ale kolejne akcje były kasowane przez gości i porażka stała się faktem.

Niestety punkty przyznawane są za bramki, no i niestety Warta Śrem w tym aspekcie była lepsza - mówił Karol Miś, trener Polonii.

Swój mecz po trafieniach Glapiaka i Urba.ńskiego 2:1 na boisku w Mroczeniu wygrała Krobianka Krobia. Pocziałem punktów zakończył się z kolei pojedynek GKS Rychtal z Kanią Gostyń. Bramkę zdobył Wachowski. Rozbita na swoim boisku 1:6 została Rawia Walbet Rawicz, ulegając Piastowi Kobylin. Honorowe trafienie, przy stanie 0:5 zaliczył Głowacz. Nie popisał się PKS Racot przegrywając w meczu w Białym Orłem Koźmin Wielkopolski 0:3. Po tej porażce Racocianie zostali samodzielną czerwoną latarnią rozgrywek.

Protest #AniJednejWięcej w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE