Tak jak się spodziewaliśmy lekko nie było. Skończyło się jednak dobrze.

Ciężko wywalczona zdobycz. Futsalowa drużyna z Leszna z czwartą wygraną w sezonie

2022-10-24 8:10

Leszczynianie gościli na parkiecie w Chojnicach, gdzie byli podejmowani przez Red Devils. Goście szybko próbowali sobie ustawić rywala w narożniku, rozpoczynając od wysokiego pressingu. Miejscowi mieli spore problemy w pierwszych minutach, kiedy GI Malepszy Arth Soft tworzyło kolejne sytuacje strzeleckie. Miejscowi starali się to przetrwać, ale w 12 minucie nie byli już w stanie się obronić. Po ponowieniu akcji Marcel Wolan dał gościom prowadzenie. Także koniec I połowy był udany dla ekipy trenera Tomasza Trznadla. W 19 minucie wynik na 2:0 podwyższył Jakub Kąkol.

Po zmianie stron nasza drużyna szybko starała się zdobyć trzecią bramkę, ale ta sztuka się nie udała. W 24 minucie po rzucie rożnym nieoczekiwanie trafili futsaliści z Chojnic za sprawą Janisa Pastarsa. Wtedy dopiero zaczęły się emocje. Niesieni dopingiem gospodarze stwarzali sobie sytuacje, ale defensywa gości była nie do zdarcia. Ostatnie trzy minuty meczu były prawdziwym oblężeniem bramki Orfeusza Jarożka, wszak Chojniczanie zaryzykowali, zdejmując bramkarza i wprowadzając na parkiet piątego gracza w polu. Dosłownie w ostatniej sekundzie rywal miła piłkę meczową. Instynktownie obronił ją wspomniany Jarożek i goście mogli odetchnąć z ulgą po ciężko wywalczonej wygranej 2:1. To zwycięstwo dało naszemu zespołowi awans na 5 miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy.

Dominik z Widziszewa biegnie koło Leszna 9. z "10 Maratonów dla Madzi"