Cieszy się MBWA w Lesznie. ​Będzie miało zbiory pod ręką

2021-12-02 13:46
Cieszy się MBWA w Lesznie. ​Będzie miało zbiory pod ręką
Autor: hak, Radio Eska Skończą się spacery na ul. Matejki

Miasto przyznało instytucji dodatkowy lokal. Trzeba będzie tylko wejść po schodach.

Kilka lat temu Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych przeniosło się z ul. Matejki na Leszczyńskich 5. Na starym miejscu została jednak księgowość, archiwum i gromadzone przez lata zbiory instytucji, na które w nowej lokalizacji zabrakło przestrzeni.

Wyjątkowe wiatraki w Osiecznej koło Leszna

To utrudniało komunikację. Zawsze ktoś musiał mieć wycieczkę. I też te minuty leciały nie na to, co być może w danym momencie powinniśmy robić - przyznaje Marcin Kochowicz, dyrektor MBWA w Lesznie.

Spacery się skończą, bo wszystko będzie teraz w jednym miejscu - na 1 piętrze kamienicy, tuż nad siedzibą Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych. Także bogate zbiory instytucji.

Te warunki, które obecnie mamy, one są - dyplomatycznie się wypowiadając - dalekie od idealnych. Teraz nabierze to normalnych warunków klimatycznych. Prace malarskie, o ile rzeźba może być w trochę gorszych warunkach przechowywana (chociaż też nie powinna), to prace malarskie szybciej reagują na te zmienne warunki klimatyczne, czyli zawilgocenie, czy niestabilną temperaturę. My staramy się przeciwdziałać tym nieprzewidzianym sytuacjom, bo to co nam się powierza, czy wytwarzamy jako instytucja chcemy, żeby dla kolejnych pokoleń (jakkolwiek górnolotnie to zabrzmi), ale także na użytek nasz bieżący właściwie funkcjonowało - mówi M. Kochowicz.

O dodatkowy lokal MBWA zabiegało od dawna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE