Chirurdzy szpitala w Lesznie nie mają koronawirusa. Wrócili do pracy

2020-04-14 11:51
Chirurdzy szpitala w Lesznie nie mają koronawirusa. Wrócili do pracy
Autor: hak, archiwum

Wszyscy pracownicy szpitala w Lesznie odbywający kwarantannę są zdrowi. Także dwaj lekarze chirurdzy, którzy już wrócili do pracy.

Na początku kwietnia na kwarantannę skierowano 20 pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Mieli kontakt z pacjentką z koronawirusem, a także z zakażoną pielęgniarką i ratownikiem medycznym.

- Lekarze wrócili do pracy, kwarantanna została skrócona ze względu na uzyskanie ujemnych wyników - mówi Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. - Nie są zarażeni koronawirusem, mają to potwierdzone odpowiednim testem i mogą wracać do pracy. Pozostały personel w znacznej większości też. W niektórych przypadkach jeszcze czekamy na wynik, ale cały personel, który miał wymazy w związku z kontaktem, jest ujemny, czyli nikt się nie zaraził. 

Lecznica szykuje się teraz na przyjęcia pacjentów z powiatu rawickiego. Z powodu kwarantanny personelu, w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu zamknięto oddziały anestezjologii i intensywnej terapii oraz ginekologiczno-położniczy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE