Patryk Józefowicz przewodniczącym Rady Miasta Leszna

i

Autor: TS

Samorząd

Był dyrektorem biura poselskiego Grzegorza Rusieckiego zostanie przewodniczącym Rady Miasta Leszna

2024-04-16 13:16

Dzisiaj (16.04) poinformowano, że nowym przewodniczącym Rady Miasta Leszna będzie Patryk Józefowicz. Przewodniczącym Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej został Jacek Matecki.

Przewodniczącym nowej Rady Miasta Leszna zostanie Patryk Józefowicz 

Koalicja Obywatelska wygrała wybory samorządowe w Lesznie. W pierwszej turze prezydentem miasta został Grzegorz Rusiecki. Koalicja Wyborcza będzie także samodzielnie rządzić miastem. Wiadomo już, że przewodniczącym nowej rady miasta zostanie Patryk Józefowicz, który do tej pory pełnił funkcję dyrektora Biura Poselskiego Grzegorza Rusieckiego.

Z wielkim optymizmem, ale przede wszystkim z wielką pokorą do tego podchodzę, cieszę niezmiernie, że nasz klub, który jest tak też zróżnicowany wiekowo, od tych najmłodszych do najstarszych stażem i wiekiem radnych, poparł moją kandydaturę w stu procentach. Dziękuję wszystkim, którzy mi zaufali dając mi bardzo mocny mandat, miałem trzeci wynik w mieście, pierwszy wynik w swoim okręgu, tez bezpośrednia wygrana z byłym juz prezydentem Łukaszem Borowiakiem. To duży mandat zaufania. W pełni deklaruję swoja dostępność, na pewno będziemy chcieli zrobić wszystko, żeby komisje i rady odbywały się popołudniami, tak, żeby mieszkańcy mieli do nich pełen dostęp - mówi Patryk Józefowicz. 

 Dodajmy, że przewodniczącym Klubu Radnych KO w nowej Radzie Miasta Leszna będzie Jacek Matecki.

Dostał mandat za szybką jazdę, po kilku godzinach zginął w wypadku