Bulwersująca kradzież w pow. gostyńskim

i

Autor: hak, archiwum Opiekunka okradała rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem przez trzy miesiące

Bulwersująca kradzież w pow. gostyńskim

2022-05-13 11:40

Opiekunka wynajęta do niepełnosprawnego dziecka okazała się złodziejką. Przez kilka miesięcy okradała rodzinę z pieniędzy i biżuterii.

Małżeństwo z gm. Piaski zatrudniło do opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem 29-latkę. Para nie miała do jej pracy zastrzeżeń, ale w pewnym momencie para zauważyła, że z domu znikają pieniądze. Nie wiedziała kogo podejrzewać, bo przez dom przewijało się wiele osób, które pomagały ich córce.

Przed jednym z wyjazdów, gdy opiekunka zajmowała się córką, pokrzywdzona przeliczyła znajdujące się w domu pieniądze, a następnie udała się na zakupy. Po powrocie, pod nieobecność w pokoju opiekunki przeliczyła znajdujące się w szufladzie pieniądze i okazało się, że brakuje aż 3800 zł. Wtedy to kobieta zorientowała się, że to właśnie ta kobieta dokonywała tych kradzieży - mówi Marek Balczyński z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. 

Bezduszna opiekunka usłyszała zarzuty.

Zatrzymanej przedstawiono zarzuty dotyczące przywłaszczenia pieniędzy oraz biżuterii na łączną kwotę 19 900 złotych oraz 1500 dolarów $. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Swoje zachowanie tłumaczyła złą sytuacją finansową - dodaje policjant.

29-latce grozi 5 lat więzienia.

SPOSOBY NA TANIE WAKACJE W POLSCE [PORADNIK] | ESKA XD - Radio Eska #48