Biały też może być. Strażacy z Kościana dostali nowy samochód

2022-12-28 13:07
Biały też może być. Strażacy z Kościana dostali nowy samochód
Autor: KP PSP Kościan

Pieniądze na zakup nowego samochodu przekazały samorządy gminy miejskiej Kościan oraz powiatu kościańskiego.

Nowy samochód to ford tourneo. Wykorzystywany będzie jako wsparcie logistyczne oraz operacyjne podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, do działań kontrolno-rozpoznawczych, ale także wyjazdów na spotkania edukacyjne, np. do szkół. Samochód kosztował prawie 160 tys. złotych; 100 tys. przekazała na zakup gmina Kościan, pozostałe 60 starostwo powiatowe w Kościanie.

To trzeci samochód strażaków z Kościana w białym kolorze. W czasach, gdy nowe auta są trudno dostępne, strażacy na kolor nie "grymaszą". Biały jest jednym z kilku, który może zastąpić ich tradycyjne czerwone "barwy".

To drugi nowy samochód, jaki dostali w ostatnim czasie kościańscy strażacy. Po Nowym Roku spodziewają się jeszcze trzeciego. Wymiana taboru bardzo ich cieszy, bo w tej pracy kilometrów na licznikach w samochodach szybko przybywa.

Żywa szopka w Długich Starych koło Leszna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE